Lauantaina 7. marraskuuta 2026 Tampereen Nokia Arenalla koettava Lauri Haavin uran toistaiseksi suurin esiintyminen varattiin loppuun tänä aamuna ennätyksellisesti 2,5 minuutissa. Kyseessä on tiettävästi nopeimmin Suomessa loppuun varattu areenakonsertti. Suureen kysyntään vastaava lisäkonsertti järjestetään perjantaina 6. marraskuuta. Valtavan kysynnän vuoksi faneille järjestettiin rekisteröitymismahdollisuus eksklusiiviseen ennakkomyyntiin ja konsertin virallinen lipunmyynti alkoi tänään kello 9. Järjestely mahdollisti lipunmyynnin sujuvuuden ennätysajassa. Valtavaa ja alati kasvavaa suosiota koko maassa nauttiva Lauri Haav on esiintynyt loppuunmyydyille yleisöille klubeilla ja festareilla jo vuosia, ja oma suurkonsertti on ollut niin artistin kuin fanien haave.
”Fiilis on hyvällä tavalla sanaton. Tuntuu, että täytyy nipistää itteeni. Oon superinnoissani tulevista keikoista ja ne tulee olemaan upeita. Historiaa in the making!” artisti hehkuttaa.
No Haav No Love -suurkonsertit tulevat sisältämään ainutlaatuisen kattauksen esittäjänsä tulevan albumin musiikkia sekä rakastettuja hittejä koko hänen tuotannostaan.
Ei kommentteja, oletko sinä ensimmäinen?